Båtopptak 22. oktober.

Thomas Høiseth, 5. October 2022


Lørdag 22. oktober er dato for båtopptak. Det er sendt ut en e-post til alle medlemmer om at de som ønsker båt på land må gi beskjed om dette til havnesjef Bengt Grinde. Husk å oppgi båtens lengde. Husk også å være godt forberedt. Opplagsmateriell må være klart før lørdag. 

Når båtene heises skal du som båteier være tilstede ved båten for å gi instruksjoner om hvor stropper skal settes, alternativt at du har sørget for en person som stiller i ditt sted. Båteier følger båten og tar ansvar for plassering av strø og bukker. 

Vi bidrar med hjelp til hverandre. Derfor oppfordres alle til å vente med rengjøring til alle båtene er på land, slik at ikke de siste blir stående alene.

Husk også at avspylt materiale skal samles opp og kastes som spesialavfall. Dette er hver båteier ansvarlig for. Båtforeningen stiller ikke med oppsamling og avfallscontainer for dette.

Vi kjøper inn gren til slanger slik at flere kan arbeide med spyling samtidig. Ta gjerne med egen slange og egen skjøteledning.

 Vel møtt til en effektiv dag og hyggelig fellesskap 22.10 klokken 08.00.

Vennlig hilsen styret. 



Tilbake